Jan

Mgr. Jan Knetl

supervizor, kouč, facilitátor

K-3

Kdybych měl vyjít z našeho úvodního motta „Zaměřte se na to, co je pro Vás skutečně důležité„… Pro mě osobně je skutečně důležitá rodina. Patří sem také spirituální rovina života a samozřejmě hledání osobní spokojenosti. S tím souvisí téma, které mě dlouhodobě fascinuje, a to umění života, úspěchu, osobní spokojenosti... a hledání cest, jak být v tomto směru druhým užitečný – jak v životě člověka navodit změnu (k lepšímu) nebo přímo revoluci. Je to skutečně vzrušující oblast lidského zájmu, a to především pro nás systemiky, kteří nevěříme, že lze druhé přímo ovlivnit – operovat v jejich světě.

Z jakých „profesních vod“ pocházím

Absolvoval jsem Systemický výcvik supervize a koučování (Hermés, 500hod). V mém způsobu práce je proto patrné systemické uvažování.

Od počátku tohoto tisíciletí se pohybuji ve světě služeb. Odtud čerpám své letité zkušenosti s vedením pracovních týmu a řízení organizací, zkušenosti mám také z korporátního světa z pozice obchodního manažera. V současné době opouštím pozici ředitele Krizového centra pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z.ú. a jsem profesionálním supervizorem, koučem a facilitátorem. Pod supervizí jsem u MUDr. Františka Matušky (Hermés Praha). Také v rámci dvou projektů MPSV (tvorba nadstavbového modelu kvality v sociálních službách a platforma pro rodinnou politiku Jihočeského kraje) působím jako expert pracovních skupin.

Má „metafora změny“

anebo můj pohled na to, jak člověk tvoří svůj svět

Velké věci a velké změny začínají nenápadnou, prchavou myšlenkou, která je nová a vzrušující v houfu známých, každodenních myšlenek.

drip-339938

Když se nám podaří ji zachytit a dát ji pozornost, myšlenka sílí, rozlévá se, hledá cesty pro své uskutečnění.

bourn-499623_1920

Jestliže dostane náležitý prostor v mysli (náležitý čas), v určitý moment má tendenci demonstrovat se činem (jak zpívá Olga Lounová: „…svou odvahou přelétnout vlastní stín… kdo platí námahou pozvedá slova v čin…“).

Ze světa pak dostáváme odpověď, podle které cestu přizpůsobujeme. Hledáme cestu nejmenšího odporu (nejmenší námahy, nejvyšší elegance) – ukazatelé této cesty jsou zpravidla: nadšení, radost, živý zájem, energie, smysl…

Pak přichází jistý zlomový bod, kdy se věci dávají do pohybu takovou mohutností, že mohou zbořit jakoukoli přehradu – sami tendují ke svému naplnění. A to už není cesty zpět… Protože svět se změnil. My jsme změnili svět.

waterfall-2227010

Touto cestou lze realizovat jakýkoli sen, jakoukoli změnu.

Na této dobrodružné a tvořivé cestě – v jakékoli její fázi – může být užitečné mít partnera pro diskusi, který může tento proces umocnit, rozdmýchat, napomoci tomu, že se obrovský potenciál skrytý ve slově probudí k plnému životu a dojde lehce, přirozeně a bez kotrmelců svého naplnění.

Kurzy, vzdělávání

Z absolvovaných kurzů lze zmínit např.: kurz Facilitace, Diagnosticko-terapeutického pískoviště, Krizová intervence, Odborné sociální poradenství, Manažerské vzdělávání, Standardy kvality sociálních služeb, Lektor dalšího vzdělávání aj.

%d blogerům se to líbí: