Zázrak začíná myšlenkou na zázrak (44/18)

Co budeme potřebovat k dnešním experimentu: pohodlné křeslo, šálek teplého nápoje, chvilku nerušeného klidu… – zkrátka všechny ty příjemné maličkosti, které člověka vybízejí k lenivosti… (například takový hygge styl nám k tomu může být inspirací).

To vše nám umožní se maximálně uvolnit a míruplně vstoupit do relaxace. A relaxace nám zase umožní, že naše fantazie může bezděčně rozvinout svůj úžasně tvořivý potenciál. Dovolme fantazii nadechnout se a sobě nadchnout se pro její tvorbu… Jaká příjemná změna v dnešní době, kdy  mysli dáváme vše rovnou naservírované a bereme jí každou příležitost roztáhnout křídla! Přitom fantazii se dá jen těžko konkurovat – i ti největší režiséři se nechali inspirovat svými sny, ne naopak.

Rozcvičme naší fantazii rozvíjením vzpomínky na něco příjemného, na něco co máte rádi, vzpomeňte si na chvilku naprosté pohody… Co je pro vás symbolem šťastné, naplněné chvíle? Dostaňte se do „tam a tehdy“…

Až budete mít pocit, že je vaše mysl dostatečně volná a svobodná, přesměrujte svou pozornost do (pro milovníky sci-fi to bude dobrá zpráva) do budoucnosti, a to (teď dobrá zpráva pro ty, kdo hledají šťastnější podoby svého života) do vaší šťastné budoucnosti.

Nechte fantazii volné pole působnosti, nechtě ji tvořit a vy jen pozorujte. Vidíte sebe za pár let – za dva, pět nebo deset let… Jak vypadá vaše šťastná budoucnost? Čím déle zde zůstanete, tím detailněji prozkoumáte, co dělá z vaší budoucnosti šťastnou budoucnost. Kde jste? S kým tam jste? Jak trávíte čas? Co děláte? Jak se chováte? Jaký jste…?

Všechno, co zachytíte, jsou vzácné indicie, které Vám mohou ukázat, jak vypadá vaše cesta za touto budoucností, co tuto cestu lemuje, co je třeba na té cestě učinit… Budou nás zajímat především rozdíly: co je tam a není tady nebo co není tam a tady je? A můžete si taky uvědomit, že mnohé z toho už váš současný život vlastně obsahuje. A můžete taky… No uvidíte sami.

forest-1245692_1920

Autor: Jan Knetl

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

<span>%d</span> blogerům se to líbí: