Jak se stát Pánem času (43/18)

Podle mého kvalifikovaného odhadu zná většina pracujících lidí až moc důvěrně pocit „NESTÍHÁM“ – tj. má hodně úkolů a málo času. Podívejme se na to, co s tím naděláme.

Čas, který na plnění pracovních povinností máme, je většinou daný, jeho množství stěží ovlivníme. Úkolů, které musíme nebo můžeme plnit, těch je zákonitě vždycky více – to se odvíjí od bujnosti naší fantazie. Takže se jedná pouze o to, jak se zaúkolujeme: málo, moc nebo přesně tak, aby nám v tom bylo dobře, abychom končili den s pocitem dobře vykonané práce.

Jak se tedy stát pánem času? Příručky timemanagementu by řekly, a já s tím z velké části souhlasím: základem je plánovat – tedy úkolovat se s rozumem (ještě bych dodal: plánovat tak, abychom z toho měli dobrý pocit). Ale to je podlé mého jen polovina úspěchu, umění plánovat nestačí.

Bylo napsáno nepřeberné množství knih, která vám představí skvělé, sofistikované plánovací systémy… Nabízí se otázka, nakolik je časově efektivní je číst. Je to zase jen jeden přístup jednoho člověka, kterému tento systém funguje natolik, že jako správný misionář, to nadšeně posílá dál. Nicméně pohledem koučovacího přístupu je tato snaha víceméně marná. Je to jako se statistikou: ta je pro jednotlivce naprosto ale úplně na nic, v ničem mu nepomůže, ta může přinést užitek pouze velké skupině lidí. Mohl bych vám tu nadšeně popisovat svůj přístup, který jsem vypiloval ke své nejlepší spokojenosti, ale vám to s velkou pravděpodobností fungovat nebude.

Takže co nám chybí stát se pánem času? Dokonale se v tomto ohledu znát! Sledovat, kdy jsem nejvíc výkonný a proč, jak se mi to povedlo; naopak když se věci vlečou a nedaří, čímpak to je, jak to dělám…

Až o sobě budete vědět dostatek, sám se vám nabídne originální systém, který bude jen váš a bude vám bezchybně fungovat – vždyť jste si ho ušili přesně na míru!

Hodně inspirativních objevů při experimentu tohoto týdne!

clock-1274699_1920

Autor článku: Jan Knetl

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

<span>%d</span> blogerům se to líbí: